Dzisiaj jest: 14.6.2021, imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
Ogłoszenie:

Psychoterapia online

dodano: 2020.04.29 ważne do: 2021.05.09 wyświetleń: 20
Szczegóły ogłoszenia:
Dlaczego psychoterapia online?
Część osób decyduje się na psychoterapię przez internet z konieczności, inna część z wyboru i wygody. Nie ulega wątpliwości, że sprawa dojazdu, często do dosyć odległego gabinetu psychoterapeutycznego zabiera nam cenny czas, a także pieniądze. Bywa również tak, że przebywając za granicą, czy to czasowo czy na stałe, wybór terapeuty zostaje zawężony do zaledwie kilku specjalistów., a często bariera językowa wręcz uniemożliwia nam skorzystanie z pomocy terapeuty.
Czasami może się również okazać, że zrobienie pierwszego kroku w kierunku wyzdrowienia, jakim jest udanie się do psychoterapeuty może w obecnej sytuacji życiowej stanowić trudne do realizacji wyzwanie. Anonimowy kontakt, np. bez użycia kamery, bądź poprzez czat może stanowić wówczas wystarczające działanie, aby w ogóle rozpocząć leczenie.
Badania pokazują, że psychoterapia na odległość jest tak samo skuteczna jak przy spotkaniach twarzą w twarz, a najważniejszym czynnikiem leczącym pozostaje odpowiednio silna relacja terapeuty i klienta, oraz motywacja klienta do zmiany.
Kontakt
Psychoterapia online
ul. Piecewska 27, Gdańsk ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Polecane